W sprzedaży dostępne są różne wersje ekskluzywnych smartfonów iPhone, które poza ceną różnią się też kilkoma subtelnymi drobiazgami. Dla miłośników współczesnej technologii mogą się one okazać istotne – na przykład, gdy poszukuje się jak najtańszego modelu z jak najlepszym telefonem lub odpowiednio dużą pamięcią. Czym różni się iPhone Mini od zwykłego? Porównajmy iPhone 13 z 2021 roku.

Jakie są różnice w rozmiarach tych modeli?


Szerokość i wysokość smartfona to wbrew pozorom duża różnica dla osób, które często go użytkują. Kluczowe jest rozpoznanie potrzeb dla konkretnego użytkownika. Jeśli poszukujesz aparatu, który nieco łatwiej jest schować w kieszeni, nawet kosztem nieco mniejszego wyświetlacza – dobrym wyborem będzie iPhone 13 mini o parametrach 13,1 x 6,4 cm, co daje przekątną ekranu wynoszącą 5,4 cala. Ostrość wyświetlacza jest w tym wariancie nieco lepsza z uwagi na większe zagęszczenie pikseli, jednak trudna do wychwycenia w standardowym użytkowaniu.

iPhone 12 64GB vs iPhone 12 mini 64GB

iphone na gwarancji

iPhone 13 w wersji klasycznej to już 14,7 x 7,1 cm i przekątna 6,1 cala, co daje nieco większy komfort użytkowania na co dzień. Jest to istotne dla osób, które potrzebują dużych rozmiarów tekstu i grafiki wyświetlanych na smartfonie. Podobne rozmiary mają smartfony tej marki z poprzednich edycji – używany iPhone
12 dostępny jest również w wersji zwykłej i mini. Jeśli zatem poszukujesz takiego sprzętu w niższej cenie i to właśnie ekran jest głównym kryterium, śmiało możesz sięgnąć po „dwunastkę”.

Jaka jest pojemność baterii w obu modelach?


W większym smartfonie można zmieścić większą baterię, co przekłada się finalnie na 13-19 godzin wyświetlania filmów, czyli dłuższe zwyczajne użytkowanie. W modelu mini ten czas jest skrócony do 17 godzin – wciąż jednak prezentuje się to korzystnie, szczególnie na tle innych smartfonów.


iphone na gwarancji


Wybierając używany iPhone 13 z outletu możesz liczyć na to, że czas pracy baterii będzie niemal tak długi, jak w egzemplarzach prosto ze sklepu, ponieważ przed sprzedażą dokonuje się niezbędnych testów oraz ewentualnej regeneracji zużytych elementów.


Jakie są podobieństwa obu modeli?


Poza tymi dwiema różnicami, wersja zwykła iPhone 13 oraz mniejsza są w zasadzie identyczne. Posiadają one te same kolory obudowy, są odporne na wodę w stopniu ochrony IP68, mają trzy opcje pamięci do wyboru: 128, 256 i521 GB i jednakowy wyświetlacz OLED Super Retina XDR i HDR.


Jeśli zatem poszukujesz modelu z tej serii, który będzie tańszy, a zależy Ci na większym wyświetlaczu i mocniejszej baterii, postaw na kupiony w outlecie iPhone na gwarancji, który zapewni Ci maksimum komfortu przy oglądaniu filmów czy wymianie wiadomości dzięki większemu ekranowi i dłużej trzymającej na jednym ładowaniu baterii.


Czy do obydwu modeli pasują te same akcesoria?

Tak, możesz zakupić standardowe akcesoria iPhone zarówno do modelu zwykłego, jak i mini. Mogą to być na przykład słuchawki czy bezprzewodowe ładowarki. Należy jedynie mieć na uwadze mniejszy rozmiar, gdy planuje się zakup etui, aby był on idealnie dopasowany do Twojego sprzętu.


Wysokiej jakości sprzęt Apple to nie tylko modny gadżet, ale przede wszystkim niezawodny smartfon, który pomieści w sobie wiele, pozwoli na instalację wszelkich niezbędnych aplikacji i swobodne korzystanie z nich, a także da wiele satysfakcji podczas robienia i publikacji zdjęć. Używany iPhone z outletu to jednak lepszy wybór niż ten kupiony bezpośrednio od użytkownika, ponieważ przed sprzedażą zostanie on gruntownie sprawdzony i odświeżony, dzięki czemu będzie można dłużej użytkować go bezawaryjnie.