Poleasingowy sprzęt komputerowy to jedna z tych rzeczy, które zdecydowanie przeczą przekonaniu o tym, że to, co używane, jest niewarte naszej uwagi. Niższa cena takich laptopów w komisach i outletach to główny powód, dla którego użytkownicy się na nie decydują. To ona, w zestawieniu ze świetnymi parametrami, daje sprzęt idealny, szczególnie do typowo prywatnego użytku. Co sprawia, że działa on jak nowy?

Używany, ale na gwarancji

Sprawdzeni, autoryzowani sprzedawcy laptopów poleasingowych oferują sprzęt, który został gruntownie sprawdzony, przebadany i wyczyszczony. Skupują go bezpośrednio od firm, które miały je na stanie przez czas trwania leasingu. Zanim laptop trafi do klienta, jest gruntownie sprawdzany – czyszczony z zewnątrz i wewnątrz, ma usuniętą pamięć, zbadane wszystkie podzespoły. Outlet wie, co sprzedaje, dlatego może zaoferować nabywcy używane laptopy na gwarancji, i to po tym, jak minął jej okres u producenta. To główny powód, dla którego warto pomyśleć o zakupie takiego komputera.

Wyspecjalizowane do pracy parametry

Poszukujesz typowo biznesowego laptopa, który „udźwignie” wszystkie specjalistyczne programy, jakich używasz w swojej pracy zawodowej lub w ramach hobby? Ceny nowości, które zobaczysz w sklepach mogą zwalić z nóg – to czego koszt rzędu 4-6 tysięcy. Ceniony przez użytkowników Dell poleasingowy to koszt nawet poniżej 1500 złotych. Można w nim liczyć nie tylko na mocny dysk, twardą, wzmocnioną obudowę czy matową matrycę zapewniającą lepsze widzenie pod każdym kątem. To również zainstalowany już system operacyjny, często najnowszy lub jeden z nowszych, na który licencja przechodzi na nowego nabywcę. Co istotne, często firmowi informatycy usuwają z laptopów niepotrzebne programy testowe, co zwiększa wydajność sprzętu. Używane laptopy mogą więc zapewnić Ci moc odpowiednią do pracy, działania skomplikowanych programów, obsługi internetu, oglądania filmów, czy nawet do gier.

Regularny serwis – Twoja gwarancja niezawodności

W warunkach biznesowych laptopy zużywają się dość intensywnie, ale bezpiecznie. Są kupowane na gwarancji, a zatem ewentualne, nawet drobne usterki usuwane są w autoryzowanych serwisach. Ponadto, firmowi informatycy dbają o ich niezawodne funkcjonowanie, wgrywają oprogramowanie antywirusowe i systematycznie serwisują wszelkie sprzęty. Nawet drobna awaria laptopa firmowego może spowodować utratę ważnych danych i pociągnąć za sobą straty finansowe. Poważne biznesy nie mogą sobie na to pozwolić, dlatego bardzo dbają o konserwację swoich urządzeń. Dla Ciebie oznacza to, że laptop poleasingowy jest jak zadbany samochód, który regularnie jeździ na przeglądy

Czy używany laptop nie będzie przestarzały?

Od niedawna mówi się w branży komputerowej o wysyceniu rynku, jeśli chodzi o nowinki technologiczne. Oznacza to, że od kilku lat producenci takiego sprzętu nie mają już do zaoferowania nic więcej, ponad to, co już jest dostępne na rynku. Kupując na przykład laptopy poleasingowe Dell, które były użytkowane w firmie przez 2-3 lata jako absolutne nowości, jeszcze przez kolejnych kilka lat będziesz mógł używać sprzętu z górnej półki, jeśli chodzi o parametry. Postęp technologiczny w ostatnim czasie jest coraz mniejszy, i to jest właśnie doskonały moment, aby zaopatrzyć się w porządny laptop poleasingowy, gdy zależy Ci na wysokich parametrach, niezawodności i niskiej cenie.

Czy laptopy poleasingowe mają jakieś wady?

Zazwyczaj piętą achillesową takiego sprzętu bywa słabsza, zużyta bateria. Jednak biorąc pod uwagę standardowe, domowe użytkowanie z możliwością pracy na podłączonym zasilaczu, jest to wada do zaakceptowania. Jeśli zależy Ci bardzo na tym parametrze, możesz też zakupić nową, bardziej pojemną baterię – z reguły producenci najlepszych biznesowych laptopów oferują wysokiej jakości nowe części zamienne.

Czy laptop używany będzie działał jak nowy?

Laptopy poleasingowe to szczególna kategoria sprzętów dla bardzo wymagających użytkowników. Takich, którym zależy na świetnych osiągach, możliwości zabrania sprzętu wszędzie, gdzie trzeba, czy użytkowania go bez baterii podczas długiej konferencji. W komisie przeżywają one istne odświeżenie – są przygotowywane do sprzedaży poprzez gruntowne sprzątanie i sprawdzenie stanu podzespołów. Jeśli zatem kupisz używany komputer u autoryzowanego sprzedawcy o dobrej renomie, będzie Ci służył zupełnie jak nowy!