Kupno używanego sprzętu elektronicznego to w obecnych czasach dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Nabywając używane laptopy bezpośrednio od właściciela masz szansę wynegocjowania niższej ceny. Jednak właśnie sprzęt od firmy specjalistycznej będzie lepszym wyborem. Dlaczego? Wyjaśniamy!


Co ryzykujesz kupując bezpośrednio od sprzedawcy?


Przeszukujesz ogłoszenia w internecie, znajdujesz dobrą ofertę laptopa, umawiasz się na obejrzenie i zakup, następnie kupujesz i nie otrzymujesz na to żadnego potwierdzenia. To niestety największe ryzyko, jeśli wybierasz sprzęt od zupełnie obcej osoby. Nie da Ci ona żadnego paragonu ani faktury, więc w razie problemów w przyszłości nie możesz liczyć na rękojmię. Mało tego, ograniczasz się tylko do najbliższej okolicy!

Sprzedający przekazuje Ci laptopa z reguły w takim stanie, w jakim sam zakończył jego użytkowanie. Nie możesz więc liczyć na profesjonalne wyczyszczenie dysków, wgranie systemu operacyjnego czy usunięcie niepotrzebnych plików, które spowalniają pracę laptopa.


Jakie są zalety kupna laptopa używanego?


W outlecie masz do wyboru bardzo wiele dobrych modeli – do pracy polecane są przede wszystkim laptopy marki Dell, które z uwagi na swoje parametry świetnie sprawdzają się w warunkach biznesowych.

Kupując laptopa w outlecie przede wszystkim otrzymujesz za niego paragon lub fakturę, ale również gwarancję. Taki sprzęt po przejęciu od poprzedniego właściciela jest zawsze dokładnie sprawdzany pod kątem ewentualnych usterek, które od razu się usuwa. Laptopy używane są w większości przypadków w świetnym stanie technicznym – regularnie serwisowane, poddane działaniu programów antywirusowych, używane do biznesowych zadań, a do tego są jeszcze ciągle względnie nowe – w dużych przedsiębiorstwach wymienia się sprzęty systematycznie, czasem jeszcze przed upływem gwarancji.


Wybór jest prosty – kup laptopa w outlecie!


Twoja decyzja dotycząca kupna laptopa zawsze powinna być poprzedzona dokładnym rozeznaniem w temacie. Jeśli zależy Ci na jak najniższej cenie, a jesteś w stanie przymknąć oko na wymienione wyżej wady kupna bezpośrednio od właściciela, to możesz oczywiście pójść w tym kierunku. Jednak w większości przypadków jest nieco inaczej – marzy Ci się używany laptop, ale jego cena w sklepie firmowym jest nieosiągalna, więc poszukujesz czegoś na swoją kieszeń, ale w możliwie jak najlepszym stanie technicznym.

Używany laptop po gruntowym przeglądzie, z wgranym systemem operacyjnym, z usuniętymi niepotrzebnymi plikami, wyczyszczony i z dodatkową gwarancją to świetny wybór, gdy szukasz czegoś w sam raz do biura swojej jednoosobowej firmy, do nauki dla dziecka lub dla siebie do oglądania filmów i przeglądania internetu.


Czy laptopy z outletu są dużo droższe?


Sprzęty z drugiej ręki kupowane w outlecie zawsze będą o wiele tańsze niż nowe. Jednocześnie może się zdarzyć, że porównasz sobie używany laptop Dell z takiego miejsca z podobnymi oferowanymi przez osoby prywatne i będzie on nieco droższy od tych ofert. Ta różnica to po prostu cena obsługi posprzedażowej, jaka Ci przysługuje, a także wszystkich czynności, jakie zostały wykonane przed sprzedażą, aby Twój laptop był jak najbardziej sprawny i zregenerowany. Z pewnością natomiast jest to wycena rzetelna, oparta na latach doświadczenia w obrocie laptopami.

Kupując bezpośrednio od właściciela nigdy nie masz pewności, czy proponowana przez niego cena jest adekwatna do jakości laptopa, który on oferuje. Pewniejszym, choć nieco droższym, jest więc zakup używanego sprzętu od firmy, która zajmuje się sprzedażą urządzeń multimedialnych z drugiej ręki na większą skalę.